Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > COVID > Očkování Covid 19

Očkování Covid 19

REGISTRACE OČKOVÁNÍ

 

Očkovací Centrum na VŠE v Jindřichově Hradci

Od čtvrtka 11. února všechna očkování proti nemoci covid-19 na Jindřichohradecku probíhají v novém vakcinačním centru na Fakultě managementu. Množství naočkovaných lidí závisí na dodávkách vakcín. V tuto chvíli stále probíhá očkování zaregistrovaných zájemců ve věkové kategorii 80 +. Provozní doba centra je od 7:00 do 15:30 hodin. Až bude mít nemocnice dostatek vakcín, bude centrum otevřeno 12 hodin denně a zdravotníci tady naočkují až 900 lidí denně. Prohlédněte si, jak vakcinační centrum vypadá. Fakulta managementu VŠE připravila virtuální prohlídku centra.

Průběh vakcinace

Jeden člověk stráví v očkovacím centru zhruba 40 minut. Samotnému očkování, které netrvá víc než minutu, předchází vyplnění informovaného souhlasu a po očkování musí každý půl hodiny počkat pod dohledem zdravotníků, kvůli případným vedlejším účinkům. Kromě lékařů, kteří budou vakcíny aplikovat, budou v centru potřeba v případě plného provozu další desítky lidí, kteří pomůžou s koordinací příchozích, s administrací nebo dohlédnou na pacienty po očkování. S tím pomohou dobrovolníci z červeného kříže, YMCA, dobrovolní hasiči, profesionální hasiči, studenti a zaměstnanci Fakulty managementu VŠE a k pomoci v centru se přihlásilo také 32 zaměstnanců městského úřadu. Zejména s koordinací dopravy pak bude pomáhat Policie ČR a městská policie.

Registrace a doporučení

V tuto chvíli se mohou k očkování registrovat občané starší 80 let, a to na webu Ministerstva zdravotnictví. Prosíme objednané pacienty, aby se k očkování dostavili na zarezervovaný čas (stačí přijít 5 až 10 minut předem) a pokud možno měli s sebou vyplněný informovaný souhlas (ke stažení ikona souboruzde), to celý proces na místě očkování urychlí. V rámci očkování seniorů nad 80 let je pro urychlení očkovacího procesu (administrativy) také vhodný doprovod, který může být přítomen po celou dobu vakcinace.

Členění Očkocentra

V prostorách auly se nacházejí celkem 4 vakcinační buňky, 2 buňky pro lékaře, 1 pro zdravotníky a tzv. checkout, na němž získají návštěvníci certifikát o očkování. Součástí centra je také observační prostor, v němž budou po samotné vakcinaci návštěvníci trávit doporučený čas před tím, než budou moci získat certifikát a vakcinační centrum opustit. V předsálí auly bylo vybudováno administrativní centrum, v němž bude probíhat registrace návštěvníků a všechny další administrativní procesy. Technické vybavení administrativního centra zajistila Nemocnice Jindřichův Hradec ve spolupráci s Fakultou managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. Očkovací centrum OČKO již bylo rovněž vybaveno informačními panely a cedulemi jednotnými pro celý jihočeský kraj. Návštěvníci tak budou detailně informováni a navedeni od vstupu do budovy fakulty přímo k vakcinačnímu centru.

Doprava a parkování

Očkovací centrum na Fakultě managementu VŠE funguje pro celé Jindřichohradecko, proto je naváděcí systém informačních cedulí umístěn ze všech směrů a řidiče navede na záchytné parkoviště u Tyršova stadionu. Na tuto parkovací plochu se najíždí z Claudiusovy ulice (otevřenými vraty naproti budově katastru nemovitostí). Na parkoviště se vejde minimálně 120 aut. Značená je i cesta z parkoviště na fakultu a zpět.
  • Na všech příjezdových komunikacích do Jindřichova Hradce je umístěné dopravní značení, které vás navede na parkoviště, jež je vyhrazeno pro očkovací centrum (OC). Stání vozidel není zpoplatněno. Z parkoviště vás další dopravní značení navede po trase pro pěší k budově VŠE – FAKULTY MANAGEMENTU č.p. 1117, kde je zřízeno očkovací centrum.
  • Stání v ulici Jarošovská před očkovacím centrem je zakázané. Doprovod imobilního (špatně pohyblivého) klienta očkovacího centra může po nezbytně nutnou dobu zaparkovat před vchodem do budovy Fakulty managementu VŠE, kde si klienta převezme zdravotnický personál na dobu, než doprovod přeparkuje na parkoviště určené pro očkovací centrum. Poté si doprovod klienta v očkovacím centru znovu převezme a absolvuje s ním celý proces očkování.
  • Do budovy se bude vstupovat hlavním vchodem. Po provedeném očkování budou osoby i s případným doprovodem opouštět budovu pouze zadním vchodem (budova bude průchozí jen jedním směrem).
  • Po provedeném očkování je nutné odjet s vozidlem z parkoviště a uvolnit tak místo dalším. Není povoleno ponechat vozidlo na parkovišti a odejít do města například za nákupy.
  • Děkujeme, že se budete řídit těmito pokyny.
 
Očkovací centrum na Fakultě managementu VŠE