Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Obecní knihovna Hospříz - knihy ze série Pekelné stroje (young and new adult)

Obecní knihovna Hospříz - knihy ze série Pekelné stroje (young and new adult)SÉRIE PEKELNÉ STROJE - sága o lovcích stínů (young and new adult)

MECHANICKÝ ANDĚL (CASSANDRA CLARE)- kniha první

Ani anděl vás neochrání před tím, co nestvořil Bůh ani ďábel, před vojskem, jež nepřichází z nebes ani z pekel. Střezte se ruky člověka. Střezte se!

Tessa Grayová se vydává do viktoriánské Anglie, aby našla bratra. Londýn je ale plný upírů, čarodějů a jiných nadpřirozených bytostí. Tessa najde útočiště u lovců stínů, kteří jí přislíbí pomoc. Dva z nich, James Carstairs, za jehož pěknou tváří se skrývá temné tajemství, a William Herondale, který od sebe všechny odhání štiplavými komentáři, Tessu okouzlí. Sama rychle pochopí, že si bude muset vybrat, zda zachrání bratra, nebo pomůže novým přátelům zachránit svět... Začínají se totiž šířit zvěsti o tajemném Magistrovi a jeho mechanické armádě.

MECHANICKÝ PRINC (CASSANDRA CLARE) - kniha druhá

Nate řekl, že můj otec byl démon a matka lovkyně stínů. Will se napřímil. To je nemožné. Protestoval. Lovci stínů a démoni.. se nemohou rozmnožovat. Nedokážou zplodit živé potomstvo.

U lovců stínů najde Tessa útočiště jen nakrátko. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti nim je osobní. Magistr je viní za dávnou tragédii, která mu zničila život. Pokud tedy chtějí odhalit tajemství minulosti, musejí prozkoumat mlhavý kraj Yorkshire, hrůzostrašné sídlo plné nevyřčených tajemství, špinavé uličky Londýna i zakletý plesový sál, kde se Tessa dozví strašidelnou pravdu o svém původu. Když se nakonec setkají s mechanickým démonem, uvědomí si, že Magistr ví o každém jejich kroku. Někdo je zradil! Tessa pochopí, že láska a lži dokážou otrávit i to nejčistší srdce. A ve vzduchu stále visí otázka: Dozví se Tessa, kdo vlastně je a jaká je její úloha?

MECHANICKÁ PRINCEZNA (CASSANDRA CLARE)

Rozuměla. Na celém světě miluji nejvíce tebe. Jeme... Víte to. Musíte. Nikdy bych vás nenechal odejít, ne do nebezpečí, ne dokud dýchám.

Nad londýnským Institutem se stahují mraky. Mortmain připravuje útok na lovce stínů - chce je zničit pomocí pekelných strojů. Na uskutečnění svého vražedného plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovcí stínů se snaží objevit Mortmaina dříve, než vyšle armádu do útoku. Když však Mortmain unese Tessu, jsou Jem i Will, kteří si oba nárokují její srdce a lásku, ochotni udělat pro záchranu své vyvolené cokoli. Tessa si ale konečně uvědomí, že pomoci si může jen ona sama. Jenže dokáže se jedna obyčejná dívka postavit celé armádě pekelných strojů?

 

IMG_20220518_135556.jpg